My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Дата и час: 22 Сеп 2018, 23:26

Часовете са според зоната UTC + 3 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 13:47 
Капитан
Аватар

Тази тема е взета от тук, която от своя страна е била взета от тук.

Здравейте, в този гайд ще ви покажа как да се изкачите на върха, как е препоръчително да изглеждат вашите градове и как да правите бързо армия.

Столица:
Прикачени файлове:
1.jpeg
1.jpeg [ 988.47 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Столицата е най-големият в иград. Вие може да го използвате за строене на армия и да го направите удобен за вас.

- 10 сгради от възможно най-високо ниво за подготвяне на лечители
- 10 казарми от възможно най-високо ниво за подготвяне на стрелци
- 6 експедиционни корпуса
- 5-10 контрашпионски гийлдии
- 32 огледални кули
- 5-10 търговски гийлдии (за бърз транспорт на ресурси)

--------------------------------------------------------------------------

Позитивни и негативни страни

(-) Малко жилищни места
(-) Много бързо разхищение на ресурсите
(+) Трудно ще ви шпионират града
(+) Доста бързо подготвяне на стрелци и лекари

Шпионски град:
Прикачени файлове:
2.jpeg
2.jpeg [ 991.14 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Ако сте начинаещи едва ли ще имате нужда от такъв град, но с напредването на играта той ще стане необходим и може да ви се наложи да го построите (Вратите на този град трябва винаги да са затворени, защото сградите вътре ще бъдат лесна плячка за разрушаване)

- 1 възкреселница
- 2 кули или 1 кула и 1 магическа кула
- 40 шпионски гиилдий
- 32 пророчески гийлдии (ако всички са ви от 7мо ниво може да имате около 400-500 огледала)
Пак повтарям, трябва да сте много внимателни и да не позволявате някой да ви хване неподготвени и да ви разруши сградите, защото се правят много бавно (най-верочтно ще се наложи да използвате черни перли за моментално завършване ако не ви се чака по няколко седмици)

------------------------------------------------------------------------

Позитивни и негативни страни:

(-) Липса на жилища - трябва винаги да ги транспортирате от други градове
(-) Плащане с черни перли за бързо затваряне на портата
(+) Отлично ниво на шпионаж и наблюдение
(+) Не е нужно да са отворени портите, за да можете да шпионирате
(+) Може да убивате контрашпионите на враговете си

Град за наемници:
Прикачени файлове:
3.jpeg
3.jpeg [ 475.84 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

В подобен град може да построите както казарми за наемници, така и екседиционни корпуси и шпионски гийлдии/пророци и по този начин градът да има няколко функции.

(-) Недостатъчно население
(-) Често се случва да има липса и на злато
Бележка от мен: Съветвам ви да направите град за добив на злато (ако сте рицар) И да го комбинирате с казарми за наемници. По-долу ще видите подобен такъв град.

Други видове градове:
Прикачени файлове:
4.jpeg
4.jpeg [ 977.29 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Прикачени файлове:
5.jpeg
5.jpeg [ 971.86 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Град за добив на злато:
Прикачени файлове:
6(zlato).JPG
6(zlato).JPG [ 366.43 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Прикачени файлове:
6(zlato dobiv).JPG
6(zlato dobiv).JPG [ 249.01 KiB | Прегледано 13764 пъти ]

Прави се в земя пустиня
Подобен град е препоръчително да се прави само от рицари, тъй като те имат бонус към дюкяните и складовете. Такъв град е по-добър от който и да е рудник от 5то ниво, тъй като се добива много повече ресурс и никога не се изчерпва.
На снимите виждате, че в самия град са направени дюкяни и малко жилища. Аз ви съветвам да направите жилища в града (много от тях); няколко казарми за наемници и складове
В селищата са необходими само дюкяни и нищо друго. За допълнителна защита може да замените някоя къща/и от града с кула/и.

Направих малко изчисления за добива на злато в един подобен град (за рицари):
За раса рицари (не препоръчвам други раси да правят златен град)

43 парцела: (в града)

5 склада(5то ниво) + 50к от кметство = 750,000
5 казарми за наемници(2-3то ниво)
33 жилища 5то ниво*300 = 9,900 жители (10,725 с науката за увеличение на жилищата)

32 парцела (в селищата)

32 дюкяна*7мо ниво = 4,160 злато на час + 0,96 увеличение на таксите
=> 9,900 (10,725)*0,96 + 4,160 = 13,664 (14,456) злато на час
Прикачени файлове:
file.jpeg
file.jpeg [ 863.51 KiB | Прегледано 13756 пъти ]

Тъмните елфи май имаха бонус към добива на дърва, така че може да се направи подобно нещо с град за дърва, само че няма да е ефикасно за подготвяне на наемници.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 14:55 
Магистър

Имаш тук там някое попадение, но според мен не е кой знае колко изчерпателно. За златен град е по-добре да си със Специализация Търговец, ако целта ти е по-голям добив на злато. Аз имам един град с добив от 30к на час, като все още е в процес на строеж. Очаква се да се вдигне до 50-60к на час добива. Иначе доста добри гайдове даваш, продължавай в същия дух ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 16:08 
Капитан
Аватар

Съгласен съм, че има какво още да се каже, но повечето хора и това не знаят, а за начинаещите ще е доста полезно. Повярвайте ми, виждал съм много градове под всякаква критика и ако тези хора прочетат това ще научат много :)
Определено ще продължа с гайдовете (радвам се, че ти харесват). Надявам са да са полезни на повечето играчи 8-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 19:33 
Оръженосец

Хубавото на поста са снимките - поне можем да се нагледаме на добре застроени градове :P. Не ме разбирай погрешно колега, благодаря за труда по превода, който си положил, но това да се нарече гайд е много, много силно казано. Гайд-а трябва да ти подсказва какви приоритети да имаш и кое кога да строиш, тук няма нищо такова. Гайда трябва да ти помага в развитието, а това няма нищо общо.
Това, което си направил ти е все едно да дадеш на някой упътване за това как да сглоби колело, а вътре в упътването да има само снимки на вече сглобени различни модели колела :?:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 02:01 
Новобранец

на мен това ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 12:01 
Новобранец

lazo написа:
Имаш тук там някое попадение, но според мен не е кой знае колко изчерпателно. За златен град е по-добре да си със Специализация Търговец, ако целта ти е по-голям добив на злато. Аз имам един град с добив от 30к на час, като все още е в процес на строеж. Очаква се да се вдигне до 50-60к на час добива. Иначе доста добри гайдове даваш, продължавай в същия дух ;)

Ако не е тайна, как успя да докараш добив до 30к злато на час, а и за вбъдище да го вдигнеш до 50-60к ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 14:06 
Магистър

Kalin1986 написа:
Ако не е тайна, как успя да докараш добив до 30к злато на час, а и за вбъдище да го вдигнеш до 50-60к ?

Град в пустиня + къщи + дюкяни + специализация Търговец. Нищо друго не ти трябва. 32 дюкяна отвън и при 14к население в града си с 30к злато на час. Получава се 32 дюкяна * 132 на час + население * 1.92 , колкото повече ти е населението, толкова повече злато имаш :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2013, 17:13 
Оръженосец

Нищо, ама абсолютно нищо общо с действителността. В столицата не се правят сгради за войски. Всички добивни сгради, включително дюкянчета и тем подобни са ИЗЛИШНИ. Ако някой се подведе по написаното тук, моментално става донор за тези, които са малко по в час с играта. Не се заблуждавайте да строите градовете си по тази схема. Тази игра е ВОЕННА СТРАТЕГИЯ, затова колкото се може повече войска и силен герой. Добивните игри се играят по този начин, най-известна от тях е "Веселата ферма".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2013, 01:39 
Капитан
Аватар

Всеки има право да строи каквото си иска. Аз лично имам военни сгради в столицата и за месец съм се изкачил със около 80-100 места в класацията, така че ако обичаш недей да постваш неподготвен. Поне се аргументирай, вместо да казваш някакви си твои разсъждения, които са необосновани.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2013, 20:52 
Оръженосец

Ако погледнеш кога съм се регистрирал и на кое място съм в класацията, и го сравниш с твоите данни, може и да ти стане ясно. Аз ходя на руини с три отряда, и за час и половина игра правя средно 900 000 злато и ресурси за още два пъти по толкова. Когато успееш да ме стигнеш с добивни градове, ще призная, че моята теза е неправилна и ще почна да сека дърва. И да копам камъни.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юни 2013, 05:33 
Капитан
Аватар

Ще видим като ти извадя 500к наемници от златия град срещу твоята армия какво ще стане :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2013, 21:36 
Новобранец

Няма да стане нищо, защото няма да имаш пророци да видиш подкрепите :lol:
Вероятно имаш грешка :
"Ако сте начинаещи едва ли ще имате нужда от такъв град, но с напредването на играта той ще стане необходим и може да ви се наложи да го построите (Вратите на този град трябва винаги да са затворени, защото сградите вътре ще бъдат лесна плячка за разрушаване)"

Как се разрушават сгради В града? :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2013, 05:17 
Магистър
Аватар

Myxa написа:
Вероятно имаш грешка :
"Ако сте начинаещи едва ли ще имате нужда от такъв град, но с напредването на играта той ще стане необходим и може да ви се наложи да го построите (Вратите на този град трябва винаги да са затворени, защото сградите вътре ще бъдат лесна плячка за разрушаване)"

Разбира се се има в предвид пророческите кули, макар да са в селата ако портата е затворенане могат да бъдат нападанти, защото се водят в града. А с такъв град ще може да види подкрепите.

نوضري

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2013, 08:17 
Новобранец

nodray написа:
Myxa написа:
Вероятно имаш грешка :

Разбира се се има в предвид пророческите кули, макар да са в селата ако портата е затворенане могат да бъдат нападанти, защото се водят в града. А с такъв град ще може да види подкрепите.

Ще може да види подкрепите, ако "вратите са винаги затворени" ? :lol: Съмнявам се :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юни 2013, 20:20 
Магистър
Аватар

Отваряш, като ти трябва и затваряш с перли .

نوضري

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2013, 16:23 
Новобранец

А ето един хубав начин в руините да има повечко перли! :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа [ DST ]