My Lands: Black Gem Hunting

My Lands Discussion Board
Дата и час: 21 Авг 2019, 02:29

Часовете са според зоната UTC + 3 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за битки
МнениеПубликувано на: 21 Юни 2013, 19:42 
Новобранец

Искам да попитам дали при съвместна атака срещу дадена цел (руина или играч) армията на защитника се разделя на две или приема двете атаки за една? Това е изключително важно при равностойни армии. Ще се опитам да дам пример за да не бъда грешно разбран.
ПРИМЕР:
Намерил съм руина с 10 000 юнити разпределени пропорционално от всички видове войски, аз имам същата армия от 10 000 юнити разпределени също като на руината - ако я атакувам ще загубя (в най-добрия случай наравно с огромни загуби). Използвайки съвместна атака от 10 000 юнити + 1 юнит от мой друг град има два варианта:

Вариант 1: Руината разделя армията си за двете атаки - 5 000 юнити срещу моите 10 000 юнити + 5 000 юнити срещу моят 1 юнит - гарантирана победа за мен с загуби около 40% от юнитите ми след 3 рунда (преди години играех подобна стратегия и процента е там някъде).

Вариант 2: Руината приема двете атаки за една - 10 000 юнити срещу моите 10 001 юнити - Загуба за мен (в най-добрия случай наравно с огромни загуби).

Когато става въпрос за играчи (не за Руини) принципа е много по-важен, защото играч с по-малка армия може да победи играч с по-голяма армия (разлика не по-голяма от 15%).

Надявам да съм бил изчерпателен с примера.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2013, 20:46 
Магистър

2рия вариант е по-близо до истината.

Атаката винаги е една. няма значение дали сте 2ма в атака или 3ма в защита. Атаката е една. Т.е неможеш да излъжеш играта, като някой закачи 1 носач, и се надява той да умре, за да ти се биеш с 50%.

Но има правила в битките. Които са сложни за обяснение.. Но става въпрос за битки при наличие на ужас, безстрашие и други подобни магии, които за сега не те вълнуват.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2013, 21:46 
Новобранец

Previous написа:
2рия вариант е по-близо до истината.

Атаката винаги е една. няма значение дали сте 2ма в атака или 3ма в защита. Атаката е една. Т.е неможеш да излъжеш играта, като някой закачи 1 носач, и се надява той да умре, за да ти се биеш с 50%.

Това не е добре, че 2-рият е в играта :cry:
А относно другите правила с бонусите тепърва ще се сблъсквам с тях - лелеее, та аз съм толкова малък засега, че си нямам на идея за какво става на въпрос! Но, един ден, "едно бебе" ще порасне и тогава - ПАЗЕТЕ СЕ РУИНИ !!!
:lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 3 часа [ DST ]